چای به ،مخصوص فصل سرما - هنر آشپزی - نوشیدنی زمستانی - ماروینا
Banner
Banner

چای به ،مخصوص فصل سرما

چای به،مخصوص فصل سرما

به ، یکی از میوه های مخصوص فصل زمستان است که بسیار پر خاصیت است که شبیه گلابی و معمولاً به رنگ سبز یا زرد روشن می باشد.علت استفاده ما ایرانیان از این میوه هم به عنوان غذا و هم به عنوان مربا برای صبحانه علاوه بر طعم و بوی خوب آن،خواص متعدد به است که بر سلامتی می افزاید. به میوه ای معطر و متعلق به خانواده ی گل سرخیان که از این لحاظ با میوه هایی همچون سیب و گلابی هم خانواده است. این میوه ریشه در مدیترانه دارد و در رده ی میوه های بومی نواحی گرمسیر جنوب غرب آسیا است. علاوه بر خاصیتی که خود میوه دارد ، بخشی از فواید دارویی درمانی اش درون برگهای زیبایش نهفته است. در اینجا می خواهیم از این میوه ارزشمند در این روزهای سرد بهره مند شویم و دمنوش و چای آن را به شما آموزش دهیم.

 

مواد لازم چای به :

به خشک 2 قاشق غذاخوری

آب جوش به میزان لازم

دانه هل، دارچین، لیموی تازه و زعفران به میزان دلخواه و لازم

چای به،مخصوص فصل سرما

طرز تهیه :

به خشک را هم می توانید به صورت آماده از مغازه ها یا عطاری تهیه کنید و یا اگر می توانید آن را در منزل و به صورت خانگی خریداری و خشک کنید

مرحله اول :

ابتدا آب را به اندازه ای لازم است در سماور بریزید تا به جوس آید وقتی 5 دقیقه از جوشیدن آب به خوی گذشت به ازای هر یک نفر یک قاشق غذا خوری به خشک شده را در قوری بریزید و روی آن آب جوش را اضافه کرده سپس دانه های هل و چوب دار چین ها را بشورید و در قوری بریزید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه روی حرارت سماور یا بخار آب بماند تا کاملا به خشک شده رنگ پس دهد و چای به دم بکشد.

مرحله دوم :

حال باید زعفران ساییده و پوره شده را در داخل ظرف درب داری ریخته و روی آن نصف استکان آب جوش بریزید سپس درب ظرف را گذاشته بعد روی حرارت سماور و یا بخار آب می گذاریم تا به خوبی دم بکشد و رنگ دهد بعد ازاینکه  10 دقیقه زعفران دم کرد آن را به قوری که چای به در حال دم کشیدن است می ریزیم.

مرحله سوم :

بعد از زمان مقرر چای به خوب دم کشیده آماده می شود می توانید در فنجان ریخته و همراه نبات و یا گز شیرین در کنار خانواده محترم در یک عصر پاییزی میل کنید.

چای به،مخصوص فصل سرما

نوش جان!

 

  • بیشتر بخوانید 

غذای درشته ،غذای لذیذ درفولی

 

Banner