طرز تهیه شله بریان محبوب اصفهانی - غذای اصیل ایرانی - غذای خوشمزه - ماروینا

طرز تهیه شله بریان محبوب اصفهانی

طرز تهیه شله بریان محبوب اصفهانی

شله بریان یکی دیگر از غذاهای خوشمزه و معروف استان اصفهان است که دارای طرفداران بسیاری در اصفهان است.ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر به این استان سفر کردید حتما این غذا را امتحان کنید.شله بریان با استفاده از گوشت و برنج محلی اصفهان طبخ می شود. برنجی که در اصطلاح به آن لنجون می گویند. البته جایی برای نگرانی نیست.زیرا شما می توانید این غذا را با استفاده از برنج های دیگر هم تهیه کنید. چون این غذا ترکیبی از گوشت و برنج است که واقعا لذیذ و خوش طعم است.

 

مواد لازم :

برنج  2 پیمانه

گوشت دنده یا گردن گوسفند 300 گرم

پیاز 1 عدد

پودر زیره سیاه 1 قاشق غذاخوری

زردچوبه 1/2 قاشق چایخوری

نمک و فلفل به مقدار لازم

روغن به مقدار لازم

طرز تهیه شله بریان محبوب اصفهانی

طرز تهیه :

مرحله اول: پختن گوشت

در ابتدا برنج را پاک کرده و با آب ولرم آن را خوب بشویید تا تمیز و پاک شود. سپس به اندازه کافی و لازم نمک و آب ولرم روی آن ریخته و بگذارید که به اصطلاح خیس بخورد.

 

سپس پیاز را به شکل خلالی خرد کرده .در ظرفی با اندازه مناسب میریزیم و آن را روی شعله با حرارت متوسط میگذاریم.روغن میریزیم و پیازها را در روغن تفت دهید و سرخ کنید تا طلایی رنگ شود.

 

همین که پیازها تغیر رنگ دادند زردچوبه، فلفل و گوشت را به آن می افزاییم اضافه کنید. گوشت را تفت بدهید تا طعم پیاز به خوردش برود.

 

وقتی که آب خود گوشت کشیده شد چند پیمانه آب جوش داخل قابلمه بریزید. دقت داشته باشید آب گوشت زیاد باشد. چون در مراحل بعدی به آن نیاز خواهید داشت. حدود 2 ساعت زمان بدهید تا گوشت کاملا بپزد.

طرز تهیه شله بریان محبوب اصفهانی

مرحله دوم: اضافه کردن برنج شله بریان

زمانی که متوجه شدید گوشت ها به خوبی پخته شده اند از قابلمه آنها را خارج کنید.استخوان های گوشت را سریعا جدا کرده و مجدد به قابلمه بازگردانید.

 

آب روی برنج را به صورت کامل خالی کنید. سپس برنج و مقداری نمک را در قابلمه ای که گوشت در آن است بریزید. در این مرحله گوشت باید به اندازه ای آب داشته باشد که برنج کاملا پخته و نرم شود.

 

شعله را کم کنید تا برنج به آرامی با آب گوشت بپزد. هر از گاهی آن را هم بزنید تا ته نگیرد.

 

وقتی آب گوشت تا حدی کشیده شد و برنج نیز پخته شد، زیره را به شله بریان می افزاییم. تمامی مواد را هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

 

هنگامی که آب گوشت کامل کشیده شد، با استفاده از گوشتکوب تمامی مواد را له کرده و سپس سرو کنید. این غذا غلظتی به اندازه حلیم دارد.

نوش جان!