بیسکویت کره ای، میان وعده کودک - ماروینا
Banner
Banner

بیسکویت کره ای، میان وعده کودک

بیسکویت کره ای، میان وعده کودک

بیسکویت کره ای، میان وعده کودک است که بسیار مقوی بوده و دارای طعم خوشمزه ای برای مودک دلبند شماست.علاوه بر این درست کردن آن بسیار راحت بوده و زمان زیادی در طول روز از شما نمی گیرد.

 

مواد لازم :

آرد سلف رایزینگ           1 پیمانه

پودر کاستارد               ¼ پیمانه

کره نرم شده               125 گرم

شکر                       ½ پیمانه

تخم مرغ                  1 عدد

پودر قند الک شده      1 پیمانه

شکلات چیپسی         20 عدد یا ترافل  2 قاشق غذاخوری

 

بیسکویت کره ای، میان وعده کودک

طرز تهیه بیسکویت کره ای

مرحله اول :

فر را در درجه دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید. ته دو سینی بزرگ رورق بکشید.

مرحله دوم :

پودر کاستارد و آرد سلف رایزینگ را با همدیگر در یک ظرف الکی کنید.در یک ظرف دیگر شکر و کره را ریخته و خوب به هم بزنید تا مخلوط رنگ کرمی به خود بگیرد و روشن شود.

حال نوبت آن رسیده تا تخم مرغ ها را هم بشکونید و سپس با دیگر خوب به هم بزنید تا با یکدیگر یکدست.این مخلوط را به مخلوط آرد و پودر کاستارد اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا یکنواخت شوند.

بیسکویت کره ای، میان وعده کودک

مرحله سوم :

به مقدار یک قاشق غذاخوری از خمیر بردارید. آن را گرد کنید و در سینی بگذارید. همینکار را با باقیمانده خمیر انجام دهید. دقت کنید که میان بیسکویت ها فاصله کافی برای پف کردن و افزایش حجم باشد. به کمک انگشتان خود، کمی بیسکوییت های گرد را تخت کنید.

مرحله چهارم :

سینی شیرینی را در فر بگذارید. فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه روشن کنید تا بیسکویت ها طلایی شوند. اگر بیسکویت ها قبل از 15 دقیقه طلایی شد؛ آن ها را از فر بیرون آورید. اجازه دهید بیسکویت ها خنک شوند. در این مدت، 2 الی 4 قاشق چایخوری آب به پودر قند الک شده اضافه نمایید. آن ها را هم بزنید تا مخلوط یکدستی حاصل شود. از این مخلوط روی بیسکویت ها بریزید. پس از 10 ثانیه ترافل ها یا شکلات چیپسی ها را نیز روی آن ها بریزید و سرو کنید. برای جذاب تر شدن غذای کودک میتوانید 1 قطره رنگ خوراکی به مخلوط پودر قند و آب اضافه کنید و بیسکویت های رنگارنگ داشته باشید.

Banner