به لیمو و خواص آن - نوشیدنی گرم - دمنوش های مفید - به لیمو - ماروینا
Banner
Banner

به لیمو و خواص آن

به لیمو و خواص آن

به لیمو و خواص آن از مباحث مهم مربوط به گیاهان پرخاصیت است.این گیاه یک گیاه معجزه آساست که دارای فواید بسیاری است که هر چقدر هم از انها سخن بگوییم باز هم کم است.از خواص ارزشمند این گیاه برای درمان و سلامتی استفاده می کنیم. همچنین به لیمو عطر فوق العاده ای دارد. استفاده های معمول از به لیمو به عنوان چای گیاهی همراه با طعم لیمو، خوشمزه است.

به لیمو قرن هاست که مورد استفاده بشر قرار می گیرد و دارای قدمت بسیار طولانی در طب سنتی برای درمان سرماخوردگی، تب، اضطراب، سوء هاضمه، اسپاسم و بی خوابی است و همچنین به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و کمکی طبیعی برای کاهش وزن مشهور است .

به لیمو و خواص آن

در اینجا می خواهیم به چند نمونه از خواص به لیمو اشاره کنیم :

سم زدایی و تقویت ایمنی

سم زدایی یک فرایند ثابت و حیاتی برای از بین بردن رادیکال های آزاد و حفظ سلامتی است. نوشیدن چای به لیمو سبب تحریک فرآیند سم زدایی می شود.تحقیقات نشان داده است که به لیمو بسیار غنی از ترکیبات فنلی است.

مانع آسیب عضلانی در طول ورزش و تمرین

بر اساس مطالعات انجام شده می توانیم بگوییم ویژگی های منحصر به فرد به لیمو می تواند به جلوگیری از آسیب عضلانی در ورزشکاران در هنگام مصرف مکمل ها قبل از تمرین ،کمک کند.

به لیمو دارای خواص آنتی اکسیدانی است که همراه با توانایی آن برای سرکوب التهاب است که همین ویژگی آن سبب پیشگیری از آسیب و بهبود بافت ماهیچه مرتبط است. استفاده از به لیمو به عنوان یک مکمل، قبل از تمرین رشد و یا تقویت عضله مفید است.

کاهش استرس و اضطراب

از دیگر خواص به لیمو این است که یک تسکین دهنده و آرام بخش موثر و قوی است.نوشیدن دم نوش آن باعث می شود تنشتان بین برود و باعث کاهش استرس می شود. اما اجزای موجود در به لیمو ،اثر آرام بخش کننده را تقویت می کند و بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد و به کاهش تنش عضلانی کمک می کند.

تقویت معده و کمک به بهبود هضم

در بسیاری از فرهنگ ها، چای به لیمو از لحاظ تاریخی مدت هاست برای تقویت هضم مناسب است مانند سایر گیاهانی که به خاطر خواص هضم مفید شناخته شده اند، به لیمو می تواند شکم شما را از طریق خواص ضد اسپاسم هایش تقویت و از آن محافظت کند.

Banner