قطاب خوشمزه و اصیل ایرانی - هنر آشپزی - هنر شیرینی پزی - ماروینا
Banner
Banner

قطاب خوشمزه و اصیل ایرانی

قطاب خوشمزه و اصیل ایرانی

ما ایرانی ها در مراسم های گوناگون و جشن هایمان با قطاب سر و کار داشتیم و از طعم آن لذت میبریم حال آنکه شاید ندانیم مواد لازم برای تهیه این شیرینی خوش مزه معمولا در اختیار تمام خانه ها هست و در هر خانه ای میتوان آن را تهیه کرد .در اینجا می خواهیم روش تهیه قطاب خوشمزه و اصیل ایرانی را به شما آموزش دهیم.

 

مواد لازم :

تخم مرغ 1 عدد

روغن مایع 50 گرم

ماست نصف پیمانه

آرد شیرینی پزی 2 پیمانه معادل 250 گرم

بیکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری

هل نصف قاشق مرباخوری

برای مواد میانی

گردو

شکر

دارچین

هل

مراحل تهیه قطاب یزدی

نخم مرغ ، ماست و روغن را در یک کاسه ریخته و مخلوط می کنیم . سپس پودر قند را نیز به حالت الک شده به ترکیب مان اضافه میکنیم .

لازم است که آرد را دوبار الک کنیم . بنابر این پس از ترکیب آرد الک شده و موادمان به خمیر یکدستی می رسیم . و در این مرحله نوبت به اضافه کردن بکینگ پودر و هل می رسد .

اگر در میزان اضافه کردن آرد شک دارید بدانید که میزان آرد باید به حدی باشن که خمیر به دست ما نچسبد . پس از آماده شدن خمیر روی آن را با کیسه ای پوشانده و در دمای محیط گذاشته تا 2 ساعت استراحت کند.

پس از استراحت کردن خمیر آن را روی سطحی پهن کرده و برش هایمان را با کاتر ایجاد میکنیم .

مواد میانی قطاب ها شامل گردوی سابیده شده ، شکر ، هل و دارچین مخلوط شده است و اگر دوست دارید حالت پودری به خود نگیرد میتوانید با اضافه کردن کمی گلاب در موادتان چسبندگی ایجاد کنید .

سپس مواد را داخل خمیر ریخته و اطراف آن را جمع میکنیم تا در یک نقطه بصورت توپی بسته شود و دور آن را کمی آب میزنیم تا هنگام سرخ شدن باز نشود .

در ماهیتابه روغن زیادی ریخته و پس از داغ شدن روغن نوبت به سرخ کردن قطاب ها در روغن و روی حرارت متوسط می رسد بهتر است پس از اتمام سرخ شدن روغن آن را با دستمال کاغذی بگیریم .

پس از پختن قطاب ها و سرد شدن آن ، یکی یکی در پودر قند غلتانده میشوند . میتوانید شیرینی هارا با پودر پسته تزیین کنید .

قطاب خوشمزه و اصیل ایرانی شما آمده است.نوش جان!

Banner